Parné letní dny jsou pro mnohé z nás překážkou, která se nejlépe překonává v přítomnosti klimatizace nebo průzračně čisté a osvěžující vody. Vysoké letní teploty ale mnohdy stojí za znečištěním přírodních toků sinicemi, řasami a dalšími mikroorganismy. Taková voda je ke koupání nevhodná, pro některé jednice může být dokonce zdraví škodlivá. A tak se mnoho lidí uchyluje k další spásné myšlence, a to veřejným koupalištím. Čistá, zdravotně nezávadná voda, ovšem mnohdy s enormní příměsí chlóru. Hlava na hlavě a přemrštěné vstupné, které odradí před koupáním v tu ránu. Tak co teď?
Větší či menší zahrady se poslední dobou mohou pyšnit nárůstem soukromých koupališť v podobě nadzemních i zapuštěných bazénu. Samozřejmě vždy rozhoduje finanční dostupnost a dispozice dané zahrady. Pokud překousnete počáteční vyšší investici, následná celoroční údržba už není až tak finančně náročná. V bazénu se vydovádí děti a dospělí vypilují svůj plavecký styl.
Aby byla voda čistá po celý rok, musí se bazén pravidelně udržovat. Bazénová chemie dokáže zatočit s řasami i sinicemi a nabídnou průzračně čistou vodu. Také ale představuje celkem agresivní řešení úpravy vody, které může způsobovat podráždění pokožky a v horším případě až alergické reakce. Je potřeba podotknout, že v zápalu hry není žádnou výjimkou, když se dítě takto upravené vody napije. Mnoho majitelů bazénů tak dává přednost slané vodě, která nabízí bezúdržbové řešení. Dalšími nepříteli průzračné vody jsou různé naplaveniny v podobě spadlého listí a hmyzu. Ty se pak usazují na dne, či plavou na povrchu, kde uhnívají, a voda se začíná kazit. Řešení představují bazénové vysavače https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac, které nepřetržitě sbírají nečistoty ze dna a stěn bazénu a vodu zanechávají čistou. Podobnou službu samozřejmě odvede i ruční odstraňování nečistot pomocí sběrného síta, jen se u toho daleko více zapotíte.