Uvažujete doma o vířivce a oslovila vás přenosná, vyrobená z pogumované textilie? Proč ne, může to být dobrá volba z několika důvodů, a to nejen kvůli tomu, že jde o výrobek levnější, než vířivky z laminátu.
Pogumovaná textilie je pevná – vůbec jí nevadí, pokud s ní budete posouvat po trávníku. Samozřejmě není dobrý nápad drhnout naplněnou vířivku po betonových dlaždicích, ale pokud máte dostatečnou soudnost a cit, jistě odhadnete, po jakém povrchu lze s vířivkou manipulovat. Na mobilitě nafukovacích vířivek je založena jedna část jejich úspěchu na veřejnosti, můžete si je totiž posunout do stínu nebo naopak na slunce a užít si zároveň okolního prostředí, což je atraktivní např. mezi skalničkami, okrasnými dřevinami, ozdobnou trávou, pnoucími keři a dalšími rostlinami, které krášlí zahradu. A máte-li možnost mít vířivku na terase s krásným výhledem do krajiny, rozhodně toho využijte.
Nejsou obrovské – pokud poptáváte vanu menších rozměrů, mobilní nafukovací vířivky Bazény Gluc jsou ideálním řešením. Jestliže nemáte v plánu se rochnit ve vodě spolu s dalšími pěti lidmi, vystačíte s velmi malým průměrem, a pravděpodobně nebude problém umístit vanu i tam, kde není volného prostoru zrovna nazbyt.
Statika podloží – kdo uvažuje mít vířivou vanu na balkoně, na terase, na dřevěných roštech a kdekoli jinde, kde je pod vámi stavební konstrukce, měli byste mít představu o její nosnosti. Konkrétně to znamená, že byste také měli spočítat hmotnost vířivky neplněné vodou, spolu s lidmi, kteří se v ní koupou. Není to ovšem nic složitého, protože vám stačí znát pouze průměr vířivky a výšku vodního sloupce. Hmotnost vody v tunách vypočítáte vynásobením průměru vany v metrech, výšky vany v metrech a Ludolfova čísla 3,14, takže např. vana o průměru 1 metr a výšce vody 60 cm bude i s vodou vážit něco kolem dvou tun.